غذا در ترکیه

غذا در ترکیه

غذا در ترکیه

لیست غذا در وان ترکیه


دونر کباب (DONER KEBAB)  از کباب های معروف ترکیه است در فهرست غذاهای سنتی جهانی است. دونر کباب یا کباب ترکی همانطور که از اسمش پیداست به معنای ترکی چرخاندن متوالی کباب به دور محور خود با حرارتی که به آن داده می شود تهیه می شود و بسیار باب طبع همگان می باشد.

 

کباب آدانا (ADANA KEBABI)از غذاهای لذت بخش مربوط به بخش آدانا شهری در جنوب شرقی ترکیه استنباق گردیده است. آدانا کباب یا قیما کباب لذت بخش همانند کباب کوبیده های ایرانی ولی با گوشت بیشتر تهیه می گردد. این کباب بصورت دونر کباب سرومیشود. 

 

کوفته ترکی(ایزگارا)  یا همان کوفته قلقلی معروف ترکیه ای است. بسته به منطقه شهر ترکیه کوفته ترکی های مختلفی دستکم 200 نوع وجود دارد که هرکدام بسته به منطقه جغرافیایی متنوع می باشد. همانند کوفته های ایرانی ولی با طعم متفاوت تر است.

 

پیده (PIDE )نانی نازک با مخلفات مختلف است که به ترکیبات مختلفی در فر پخته می شود. این غذای محبوب ترکیه ای شباهت زیادی به پیتزا دارد به این دلیل به آن پیتزای ترکی نیز می گویند. همانند پیتزا مواد روی خمیر قرار داده می شود و سپس در تنورهای ذغالی پخته می شود.

 

لاهماجون ( LAHMAJOUN) یا همان لحم عجین به پیتزای ترکیه ای مشهور است. این غذای لذیذ از خمیر نازکی تهیه می گردد که روی آن لایه نازکی گوشت چرخ کرده به همراه جعفری و سایر سبزیجات خرد شده میریزند و سپس بصورت لقمه کرده در تنور ذغالی میپزند.

 

سارما (YAPRAK SARMA)یا همان دلمه برگ که داخل برگ مو را با مواد غذایی پر کرده وباصطلاح  احاطه می کنند.البته دلمه درترکیه با برگ های مختلف سبزیجات و میوه جات دیگر هم پر میشوند . در اکثر رستورانهای ترکیه این غذا با ماست سرو می گردد.

 

بورک ( BUREK ) از معروف ترین میان وعده های ترکی است. از خمیر نازک یوفکا تهیه می شود که داخل آن مواد گذاشته می شود. مثلا مردم ترکیه برای صبحانه بورک پنیر درست می کنند بدین صورت که داخل خمیر پنیر،سبزیجات و زیتون میگذارند و سپس آنرا پیچیده در روغن سرخ کرده یا درون فر قرار میدهند. بورکسیب زمینی(PATATES  BOREKI)که با سیب زمینی و قارچ پر می شود.

از سایر بورک ها می توان بورک گوشت، بورک اسفناج، بورک عدس، بورک تره فرنگی، سوبورکی، کیما بورکی( گوشت چرخ کرده) اشاره کرد.

 

سوپ عدس (MERCIMEK CORBASI) یا همان شوربا ؛ سوپ ساده ترکیبی از عدس و سبزیجات  وبصورت میکس شده تهیه می گردد. 

 

سوپ سلطان ( SULTAN CORBASI )برخلاف اسم آن سوپ سلطانهای عثمانی نیست بلکه در هر شهر ترکیه بنا بر ذاعقه آن شهر با مواد مختلفی تهیه و سرو می گردد. متداول ترین نوع آن ترکیب نخودفرنگی ،بادام ،آرد ،تخم مرغ و خامه پرچرب می باشد. 

 

پیلاو (PILAV)برنجی تفت داده شده از گوشت و ادویه ومیوه های خشک وماهی اضافه میکنند. یک غذای سبک و لذیذ ترکیه ای است که در هر رستوران جزو منو می باشد.  این برنج طعمی مثل استانبولی خودمون رو داره و باب طبع هر سلیقه ای است.

 

دوروم (DURUM)یک غذای ساندویچی ترکی است هر غذایی را داخل نون نازک لواش یا نان های ورقه ای میپیچند و داخل آن سبزیجاتی چون کاهو ، ذرت، گوجه فرنگی، خیار وغیره میگذارند. 

کمپیر (KUMPIR ) یکی از غذاهای ترکیه ای که با سیب زمینی تهیه می شود. در واقع سیب زمینی شکم پر است که داخلش با مواد مختلفی پر می شود. سیب زمینی ها را میپزند و بعد داخل آنرا خالی می کنند موادی مثل ذرت، نخودفرنگی، زیتون ،سوسیس و سایر مواد را در کره تفت داده روی کمپیر میریزند. غذای فوق العاده لذیذی است که به عنوان میان وعده بسیار طرفدار دارد.

 

کارنی یاریک ((KARNIYARIKدر واقع بادمجان شکم پر است.اول بادمجان را سرخ کرده داخل بادمجان ها را با موادی چون گوجه، پیاز، سیر، فلفل دلمه ای پر میکنند وداخل روغن زیتون میپزند. این غذا در اصل به  دوران امپراتوری عثمانی برمیگردد و امروزه نیز در اکثر مناطقی که تحت تسلط عثمانیها بودند این غذا مصرف می شود.

 

ایزگارا بالیک ( IZGARA BALIK)همان ماهی تنوری بالیک در زبان ترکی به معنای ماهی است. ایزگارا بالیک به کبابی کردن ماهی های فصل مثل هامسی (ماهی کولی)، لورک (ماهی خاردار)، چوپرا (ماهی سیم)، ایستاوریت (اردک ماهی)، پالاموت (ماهی ماکرل)  تنوری می کنند.

افراد زیادی معتقدند هرکس بدون امتحان کردن این غذا ترکیه را ترک کند ، باید یک سفر دوباره برای تست این غذا برگردد.

 

کوزو تندیر (KUZU TANDIR)کوزو به معنای بره در زبان ترکی می باشد. یکی از غذاهای محلی ترکیه می باشد. این غذا با گوشت بره در تنورهای گلی تهیه میشود. بعد از پختن این غذا آنرا به همراه برنج و کشمش باهم یا سیب زمینی وماست سرو میشود. 

 

مانتی ( MANTI) از جمله غذاهای محلی و معروف ترکیه است. مانتی تقریبا شبیه ماکارونی های مکعب شکل است. مانتی را با ماست و چاشنی سیرو گوجه سرخ شده با ادویه جات بصورت گرم سرو میکنند. این غذا را هم برای میان وعده هم بعنوان غذای اصلی میل میکنند.

 

اسکندر کباب ( ISKANDAR KEBAB ) یکی از غذاهای معروف ترکیه است که در اکثر رستورانهای کباب سرو میشود.با فیله گوشت بره به همراه سس گوجه خوابانده می شود. گوشت بصورت ورقه های باریک بریده میشود و سپس در فر قرارداده شده پخته میشود. انی غذای لذیذ بهمراه نان های کوچک، ماست و سس از قبل آماده شده سرو میشود.  

 

ایچلی کوفته (ICLI KOFTE ) کوفته مغزدار یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه است. گوشت را بصورت توپ یا کره مانند درآورده داخل آنرا با خرده نان ، پیاز و جعفری خرد شده، وز میدهند. و به شکل های مختلف درآورده میپزند. 

 

کونفه (KUNEFE)یکی از دسرهای بسیار خوشمزه و معروف ترکیه و یونانی بعد از سرو غذا می باشد. با رشته های کادایاف ( رشته ختایی) با مواد مختلفی چون گردو، پنیر بز یا لبنه و یک نوع شربت با عسل و گلاب تهیه می شود و بسیار باب طبع همه می باشد.

 

باقلوا (BAKLAVA)شیرینی که تقریبا همه آنرا میشناسند وبه آسیای مرکزی در اصل برمیگردد. در شهر قاضی انتب ترکیه انواع باقلواهای اصیل تهیه می شود. معروف ترین باقلوا ، باقلوا پسته ای است که همگی حداقل یکبار طعم آنرا چشیده ایم. باقلوا در ترکیه با چای در استکان کمرباریک سرو می شود.

 


در صورت هرگونه سوال از فرم تماس با ما در زیر همین صفحه استفاده کنید

مشاهده و رزرو تور یا هتل اینجا را کلیک کنید

پیام بگذارید